Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca odpowie przed sądem

Data publikacji 19.12.2018

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek, 18 grudnia o godzinie 12.20 policjanci Posterunku Policji w Długosiodle w trakcie patrolu miejscowości Jaszczułty zatrzymali do kontroli drogowej poloneza.  Jak relacjonują funkcjonariuszki, tor jazdy auta wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.  Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły.  33-letni mieszkaniec gminy Długosiodło był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.

Nieodpowiedzialny kierowca teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, nim będzie za późno!  Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta –  REAGUJMY. Jeśli trzeba odbierzmy  kluczyk od auta. Jeśli sami nie jesteś w stanie interweniować –  WEZWIJMY POLICJĘ.  Możemy zrobić to anonimowo.

 

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony