Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij! Kolejne zdarzenia na S8

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności sobotniego wypadku drogowego na zwężeniu drogi S8 w miejscowości Turzyn. W wypadku ranna została pasażerka forda. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku była zbyt szybka jazda kierującego. Kierowco zwolnij! Życie jest tylko jedno.

W sobotę kilka minut po godz. 6.00 w miejscowości Turzyn na drodze S8 doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została pasażerka forda mondeo. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 43-letni kierowca forda na zwężeniu drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i uderzył najpierw w barierę oddzielającą pasy ruchu, a następnie w betonowa barierę oddzielającą jezdnie od terenu budowy trwającej na trasie. W wyniku uderzenia do szpitala z podejrzeniem złamania kręgosłupa pogotowie ratunkowe przetransportowało 38-letnią pasażerkę.

Dwa dni wcześniej na tym samym odcinku drogi kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi uderzył w tył jadącego przed nim audi. Następnie oba pojazdy uderzyły w bariery ochronne dzielące pasy ruchu, przesuwając je na przeciwny pas prosto pod jadące bmw. Do szpitala przewieziono dwie osoby.

Również w czwartek na S8 w Skuszewie kierowca VW transportera uderzył w tył samochodu technicznego służby drogowej, który stał na prawym pasie ruchu z włączoną tablicą świetlną strzałki w lewą stronę informująca o zmianie pasa ruchu. Na skutek uderzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby.

Dokładne okoliczności tych wypadków wyjaśniają wyszkowscy policjanci. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Nieustanie będziemy również przypominać, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków, w których giną ludzie. Warto o tym zawsze pamiętać.

 

Powrót na górę strony