Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na naszych drogach - podsumowanie

Wypadek, jedenaście kolizji drogowych i trzech nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

W niedzielę (16.09) kilka minut po godz. 20.00 w miejscowości Somianka na drodze krajowej nr 62 z Wyszkowa do Serocka doszło do zdarzenie drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak wynika z pierwszych informacji ustalonych na miejscu wypadku, kierujący hondą podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty i doprowadził do zderzenia samochodów. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała karetka pogotowia przetransportowała kierowcę hondy.

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko w ostatni weekend wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech takich kierowców. W sobotę 30-letni mieszkaniec gm. Brańszczyk został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Białostockiej w Wyszkowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 1 promil. Tego samego dnia w miejscowości Łosinno zjechał do rowu i dachował kierowca pojazdu saab. 50-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W niedziele patrol policji z posterunku w Długosiodle, zatrzymał do kontroli motorowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie na zawartość alkoholu, które wykazało prawie 2 promile.  

Za swoje postepowanie zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony