Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Data publikacji 17.09.2018

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W niedzielę wyszkowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

Kolejnych dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania za jazdę z duża prędkością w terenie zabudowanym. W niedziele w miejscowości Łosinno policjanci ruchu drogowe zatrzymali 22-letniego kierowcę seata, który pędził 111 km/h na obszarze gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Na tym samym odcinku zatrzymany został 47-letni kierowca suzuki, który przekroczył prędkość o 51 km/h.

Skutkiem poruszania się z nadmierną prędkością w obu przypadkach było zatrzymanie prawa jazdy, wysoki mandat i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że już od 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Powrót na górę strony