Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach pow. wyszkowskiego

Trzy wypadki, osiem kolizji i nietrzeźwy kierujący to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. W wypadkach ranne zostały trzy osoby. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Za nami kolejny wakacyjny weekend. Od piatku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do trzech wypadków i ośmiu kolizji drogowych. W wypadkach ranne zostały trzy osoby, w tym 13-letni chłopiec.

W piątek około godz. 13.00 w miejscowości Chorchosy gm. Długosiodło doszło do potrącenia pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 74-letnia kobieta idąca prawym poboczem drogi została pociągnięta przez psa, którego trzymała na smyczy, wprost przed jadący w tym samym kierunku pojazd marki Peugeot.  Ranną kobietę przetransportowano do szpitala w Warszawie.

Następnego dnia przed południem w miejscowości Dalekie doszło do kolejnego wypadku. Z pierwszych informacji zebranych przez policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 18-latka  kierująca samochodem honda nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi zjechała na pobocze gdzie uderzyła w ogrodzenie posesji, a następnie doszło do przewrócenia pojazdu. Do szpitala przewieziono 13-letniego pasażera.  

Tego samego dnia około godz. 16.00 w miejscowości Tulewo Górne gm. Wyszków, 45-letni kierowca skody zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z kombajnem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 45-latka prawie 2 promile. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpital. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Policjanci ponawiają apel o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na drodze.

Powrót na górę strony