Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach naszego powiatu

Pięć wypadków i dziesięć kolizji drogowych to bilans ostatnich trzech dni na drogach powiatu wyszkowskiego. W wypadkach poszkodowane zostało aż siedem osób, jedna z nich jest w ciężkim stanie. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Niestety ostatni weekend na drogach powiatu wyszkowskiego nie należał do bezpiecznych. Od piątku do niedzieli wyszkowscy policjanci udzielali pomocy pracując na miejscu pięciu wypadków i dziesięciu kolizji drogowych. 

W piątek (13.07.) około godziny 17.00 w miejscowości Turzyn doszło do zderzania trzech samochodów. Jak wynika z pierwszych ustaleń kierowca opla jadący w kierunku Brańszczyka nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nim citroena, a ten z kolei uderzył w tył hyundaia. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 38-letni kierowca citroena.

W nocy z piątku na sobotę w rejonie węzła komunikacyjnego trasy S8 w miejscowości Turzyn, kierująca pojazdem toyota nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z kierowcą opla. Do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano kierowcę opla i pasażera toyoty.

Do kolejnego wypadku drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 8 w Trzciance. Jak wynika z pierwszych informacji kierowca volkswagena na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w bariery ochronne po czym zjechał do przydrożnego rowu. Ciężko rannego 29-letniego kierowcę golfa śmigłowcem pogotowia lotniczego przetransportowano do szpitala.

Następne dwa zdarzenia miały miejsce w niedzielne popołudnie. Około godziny 13.00 w miejscowości Stare Budy podczas manewru wyprzedzania na łuku drogi kierujący hondą doprowadził do zderzenia z vw passatem. W wyniku wypadku do szpitala przewieziono dwóch pasażerów volkswagena. Dwie godziny później na łuku drogi w Porębie kierująca bmw zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki skoda.  Do szpitala trafiła pasażerka skody.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę! Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo. Nieprzestrzeganie przepisów, brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Powrót na górę strony