Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy weekend wakcji na drogach powiatu wyszkowskiego

Za nami pierwszy weekend tegorocznych wakacji. Niestety nie należał on do bezpiecznych. Na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do czterech wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a sześć trafiło do szpitala. Policjanci apelują – Kierowco bądź rozsądny, życie mamy tylko jedno!

Za nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do 4 wypadków drogowych i 17 kolizji. W wypadkach zginała jedna osoba, a sześć trafiło do szpitala.

W piątek w miejscowości Chrzczanka Włościańska gm. Długosiodło kierujący volvo zderzył się z audi. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono kierowców pojazdów oraz pasażera audi. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy audi.

Następnego dnia kilka minut po godz. 14.00 na ul. Zakręzie w Wyszkowie kierująca hondą potrąciła 60-letniego pieszego. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają wyszkowscy kryminalni.  

Tego samego dnia wieczorem dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Łączka gm. Długosiodło. Jak wynika z pierwszych ustaleń, kierowca mercedesa podczas manewru wyprzedzania uderzył w skręcającego w lewa stronę volkswagena. Na skutek zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano kierowców obydwu pojazdów.

W niedzielę rano na trasie K-62 w miejscowości Somianka doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstępnie zebranych informacji wynika, że kierująca fordem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście przez co doprowadziła do zderzenia. 28-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Opisane powyżej zdarzenia pokazują, że kierowcy często bagatelizują obowiązujące przepisy i nie stosują się do znaków drogowych. Niestety, skutki takiego zachowania bywają czasem bardzo tragiczne, dlatego policjanci nieustannie apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie, swoim, swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Kierowco bądź rozsądny, życie mamy tylko jedno!

Powrót na górę strony