Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził małoletnią motocyklem i spowodował wypadek. Ranna jedna osoba.

Data publikacji 10.05.2018

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego w którym ranny został motocyklista. Do zdarzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło 8 maja br. na drodze krajowej K-62 w miejscowości Skuszew.

Z wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia drogowego wynika, że kierujący motocyklem włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa kierującemu osobówką podróżującemu w kierunku Kamieńczyka  i doprowadził do zderzenia. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala został przetransportowany 24-letni motocyklista. O dużym szczęściu może mówić pasażerka jednośladu - 16-letnia wyszkowianka, która nie została ranna.  

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

W celu zatrzymania wzrostu liczby ofiar wśród motocyklistów oraz zmniejszenia zagrożenia jakie stwarzają motocykliści wyszkowscy mundurowi w codziennej służbie realizują zadania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród podróżujących jednośladami.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

 

 

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony