Aktualności

"Prędkość" - podsumowanie działań

Data publikacji 08.05.2018

W poniedziałek (7.05) wyszkowscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Mundurowi sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego dotyczących jazdy z dopuszczalną prędkością. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych z poważnymi konsekwencjami.

Kierowanie z nadmierną prędkością pozostaje cały czas jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często niestety tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby ograniczć tego typu zdarzenia, a tym samym wpłynąc na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg policjanci systematycznie prowadzą działania miedzy innymi pn. "Prędkość" .

Podczas poniedziałkowej akcji policjanci skontrolowali 37 pojazdów, aż w 25 przypadkach kierowcy tych aut przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h grozi kierującemu mandat, punkty karne oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Powrót na górę strony