Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego

Zakończyły się dziesięciodniowe działania „Bezpieczny Majowy Weekend”. Podczas tej akcji na drogach naszego powiatu doszło do 4 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostało ranne. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 200 funkcjonariuszy.

Tegoroczna majówka trwała wyjątkowo długo, bo od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja. W czasie działań "Bezpieczny Majowy Weekend" na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostało ranne. Policjanci odnotowali 28 kolizji drogowych i zatrzymali 4 kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 211 funkcjonariuszy.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasz powiat.

Powrót na górę strony