Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków. Zatrzymano 2 osoby

Data publikacji 30.04.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykowa KWP zs. w Radomiu przeszukali dwie posesje znajdujące się na terenie gminy Wyszków. W rezultacie mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 3 kilogramy narkotyków. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani.

W ostatnich dniach policjanci z wyszkowskiego Wydziału Kryminalnego KPP wspólnie z mundurowymi z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podczas przeszukania dwóch posesji znajdujących się na ternie gm. Wyszków znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 3 kilogramy narkotyków. Badania przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym potwierdziły, że jest to marihuana i amfetamina. Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował wobec 38 i 43-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony