Aktualności

Jechał 114 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.04.2018

Po raz kolejny w ostatnich dniach wyszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Pomimo ciągłych apeli policji o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu, niektórzy kierowcy nadal pozostają obojętni. Tak właśnie było w przypadku kierowcy fiata, który jechał z prędkością 114 km/h.

Przedwczoraj po godz.19 w miejscowości Somianka wyszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mężczyzna jechał z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 64 km/h w terenie zabudowanym 35-latek ukarany został przez policjantów wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali też jego prawo jazdy.

To kolejna już osoba, która straciła prawo jazdy nie stosując się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną lub zostają ciężko ranni ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Powrót na górę strony