Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień wagarowicza z wyszkowską policją

Policjanci z Wyszkowa przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z uczniami Szkoły Podstawowej w Białymbłocie. W akcji wziął udział przyjaciel wszystkich dzieci – maskotka wyszkowskiej policji „Łoś”, który zachęcał najmłodszych do noszenie odblasków i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Spotkanie odbyło się w ramach akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Wyszkowscy policjanci każdego dnia prowadzą działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa ,,na drodze”. Zmniejszenie ilości wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych – to jedne z głównych zadań funkcjonariuszy.Chcąc zapobiegać takim zdarzeniom duża cześć tych działań jest poświęcona profilaktyce. Dzielnicowi, policjanci z zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, a także wydziału ruchu drogowego niemal codziennie odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z najmłodszymi na temat zagrożeń na jakie mogą napotkać ,,w drodze do i ze szkoły”.Ostatnie takie spotkanie odbyło się w „dzień wagarowicza” w Szkole Podstawowej w Białymbłocie, ponieważ każda okazja jest dobra do promowania bezpieczeństwa.Tradycyjnie już było one oparte na zabawie i konkursami z elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.Potem przyszedł czas na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące ruchu pieszych. Dzieciom uświadomiono jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, wyszkowska maskotka policyjna „Łoś”, który w trakcie zabawy edukacyjnej wskazał najmłodszym właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informację jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc.

Na zakończenie spotkania i obietnicy najmłodszych o ich noszeniu, rozdano uczestnikom elementy odblaskowe oraz słodkie upominki.  

Powrót na górę strony