Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś po zmroku wzmożone działania „Widoczny na drodze, bezpieczny po zmroku”

Data publikacji 11.03.2018

Oprócz codziennych zadań w okresie zimowym związanych z bezpieczeństwem pieszych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie prowadzą wzmożone działania „Widoczny na drodze, bezpieczny po zmroku”. Dziś (11.03) kolejna edycja wzmożonych działań. Apelujemy o przestrzeganie przepisów!

Elementem mającym zdecydowany wpływ na możliwość zaistnienia wypadku drogowego jest brak widoczności pieszych i rowerzystów. Często można zaobserwować pieszych, którzy nie oznaczeni w żaden sposób poruszają się po drogach, stwarzając oczywiste zagrożenie dla samych siebie ale także dla kierujących pojazdami. Podobna sytuacja występuje wśród rowerzystów, którzy kierują rowerami niewyposażonymi w wymagane przepisami oświetlenie. Duża liczba obserwowanych wykroczeń popełnianych przez tę grupę użytkowników dróg pokazuje, że nadal ignorowane są przez nich przepisy kodeksu drogowego odnoszące się do obowiązku używania elementów odblaskowych lub oświetlenia zewnętrznego. Znaczący jest też fakt uczestniczenia w zdarzeniach drogowych pieszych i rowerzystów znajdujących się w stanie nietrzeźwości, a nawet stwierdzone przypadki leżenia nietrzeźwych pieszych na jezdni

Chcąc ograniczyć liczbę zdarzeń z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg wyszkowscypolicjanci będą prowadzić dziś po zmroku wzmożone działania pod nazwą „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku”.Podczas akcji policjanci będą wręczać elementy odblaskowe.

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony