Aktualności

Zbiórka krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 01.03.2018

Wyszkowscy policjanci wspólnie ze strażakami zorganizowali zbiórkę krwi. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. W czasie trwania czwartkowej zbiórki zebrano blisko 9 litrów tego drogocennego płynu.

W czwartek 1 marca br. od godziny 9:00 do 13:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali zbiórkę krwi. W trakcie trwania zbiórki zgłosiło się 27 osób z czego 19 osób zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”.  Wyszkowscy policjanci mówią głośno: „Każda kropla krwi się liczy - przecież to nic nie kosztuje”.

Akcję  zainaugurowali Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA oraz Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON. - Ta nazwa naszej akcji „SpoKREWnieni służbą” jest bardzo wymowna, nawet powiedziałbym wieloznaczna, ale wszystkie jej znaczenia są bardzo głębokie, a jedno z tych znaczeń na pewno odwołuje się do naszej wspólnej służby Polsce – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Inauguracja drugiej edycji akcji odbywa się nieprzypadkowo właśnie 1 marca – to dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu.

- Wszyscy jesteśmy spokrewnieni służbą ojczyźnie. Tak jak Żołnierze Wyklęci przelewali za nią krew, tak my służymy jej dzisiaj, by umacniać naszą niepodległość, za którą tak wielką ofiarę ponieśli Żołnierze Niezłomni - powiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. Jak zaznaczył wiceminister akcja ma przynieść „konkretną pomoc w postaci krwi osobom chorym, osobom potrzebującym”.

Kolejna zbiórka krwi w Wyszkowie została zaplanowana na 15 marca 2018 r. w godzinach 9.00-13.00. Krwiobus będzie oczekiwał na chętnych przy hali sportowej WOSiR przy ul. Geodetów 45

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Powrót na górę strony