Aktualności

W niedzielę na drogach powiatu wyszkowskiego działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”

Data publikacji 23.02.2018

Wyszkowscy policjanci w niedzielę (25.02) będą prowadzić działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w najbliższą niedzielą będą prowadzić działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu wyszkowskiego. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze będą mierzyć prędkość wyznaczone zostaną w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystają do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.  Mundurowi będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony