Działania "Smog" - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Smog"

Data publikacji 25.01.2018

Działania pod kryptonimem "Smog" odbywają się cyklicznie. Dzisiaj na terenie naszego regionu policjanci po raz kolejny prowadzą kontrole emisji spalin pojazdów. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Wyszkowscy policjanci włączyli się do działań prowadzonych na terenie całego kraju  pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Mundurowi reagują na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Powrót na górę strony