Aktualności

Data publikacji 01.01.1970

Niemal codziennie wyszkowska Policja otrzymuje zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania tego narzędzia mieszkańcy naszego powiatu zgłosili prawie 1200 różnego rodzaju zagrożeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to miejsce, gdzie obywatele mogą zgłaszać różnego typu zagrożenia. Od początku funkcjonowania KMZB mieszkańcy powiatu wyszkowskiego zgłosili za pośrednictwem tego narzędzia 1170 różnego rodzaju zagrożeń. Najczęściej dotyczą one bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale są także zgłoszenia spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych czy aktów wandalizmu.

Policjanci zachęcają mieszkańców powiatu wyszkowskiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem:  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.htm

Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Należy też pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest także na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadając smartfona i dostęp do internetu, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo, od lipca 2017 tego roku podczas nanoszenia zagrożenia na mapę mamy możliwość wprowadzania krótkiego opisu, a także dołączanie zdjęć.

Powrót na górę strony