Działania "Prędkość" - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Działania "Prędkość"

Data publikacji 04.01.2018

Jutro policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci skontrolują m.in., czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Akcja "Prędkość" to jedno z cyklicznie prowadzonych działań policji, których celem jest walka z piratami drogowymi. W piatek (5,01.2018) po raz kolejny wyszkowska drogówka będzie prowadziła działania zmierzające do wyeliminowania kierujących zagrażających bezpieczeństwu na drodze poprzez jazdę z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone będą z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości i videorejestratorów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy.

Pamietajmy, że nadmierana prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, również tych tragicznych w skutkach. Drogi kierowco, warto pomyśleć zanim będzie za póżno.

Powrót na górę strony