Aktualności

Bezpieczeństwo zimą. Spotkanie na lodowisku

Edukacja przez zabawę - to pomysł mł. asp. Ewy Wykowskiej skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Dzielnicowa razem z maskotką wyszkowskiej policji spotkała się z dziećmi i młodzieżą na miejskim lodowisku aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Już za kilka dni dzieci i młodzież zaczną świąteczna przerwę od szkoły, przed nimi także wyczekiwane ferie zimowe i dużo wolnego czasu. Aby przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów mł. asp. Ewa Wykowska z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zorganizowała lekcję profilaktyczna, podczas której przypomniała młodszym i starszym uczniom SP w Lucynowie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Tym razem zamiast tradycyjnego spotkania w szkole policjantka dołączyła do uczniów, którzy przyjechali na miejskie lodowisko w Wyszkowie.  Dzielnicowa mówiła m.in. o zagrożeniach wynikających z zabawy na zamarzniętych zbiornikach, zjeżdżania na sankach lub nartach w pobliżu ulicy, czy też niebezpiecznych kuligach poprzez dołączanie sanek do samochodu.  W związku ze zbliżającym się okresem noworocznym i popularnymi w tym czasie fajerwerkami policjantka zaznaczyła, że muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

Powrót na górę strony