"16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć" - ruczyła miedzynarodowa kampania - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć" - ruczyła miedzynarodowa kampania

Data publikacji 29.11.2017

NIE dla przemocy wobec kobiet! Ruszyła kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć". Mężczyźni symbolicznie, w ramach akcji noszą białe wstążki. W akcje włączyli się komendanci oraz funkcjonariusze KPP w Wyszkowie.

25 listopada, w dniu ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet rozpoczęła się kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. To międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy wobec kobiet. Akcja zakończy się 10 grudnia, czyli w Dniu Praw Człowieka. Data ta nie jest przypadkowa – symbolicznie podkreśla, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka.

Symbolem tej kampanii jest noszenie białej wstążki przez mężczyzn. Tradycja noszenia białej wstążki narodziła się w 1991 roku. Noszenie jej - szczególnie przez mężczyzn - ma wyrażać ich sprzeciw wobec przemocy stosowanej wobec kobiet. Wstążka symbolizuje również osobiste zobowiązanie noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć w kwestii przemocy wobec kobiet.

Osoby popierające ideę kampanii serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez symboliczne noszenie białej wstążki podczas tych dni.

st. sierż. Marta Gierlicka

Powrót na górę strony