Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione na terenie Niemiec samochody

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież z włamaniem do samochodów. Mężczyźni którzy „przeprowadzali” kradzione w Niemczech auta wpadli na terenie gm. Zabrodzie. Policjanci odzyskali dwie mazdy o łącznej wartości około 140 tysięcy złotych.

Wczoraj (27.11) wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę mazdy, który pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów zlekceważył je i zaczął uciekać. Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali 21 letniego kierowcę. Szybko ustalono dlaczego mężczyzna uciekał przed policją. Okazało się, że kierowany przez niego pojazd został skradziony na terenie Niemiec.

Cztery dni wcześniej na terenie tej samej gminy funkcjonariusze zatrzymali 19-latka. Młody mężczyzna został zatrzymany za kierownica mazdy, która również pochodziła z kradzieży dokonanej w Niemczech.

Obaj podejrzewani, mieszkańcy powiatu wołomińskiego trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wartość odzyskanych pojazdów oszacowano na kwotę około 140 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony