Pijany wiózł swoją rodzinę - Aktualności - KPP w Wyszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wiózł swoją rodzinę

Data publikacji 28.11.2017

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca alfy zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W aucie z nietrzeźwym kierowcą podróżowali też jego najbliżsi. Przypominamy, że za jadę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2

W poniedziałek (27.11) po godz. 22.00 na terenie Wyszkowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę alfy Romeo. W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a co gorsze prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila. Samochodem podróżowało też dwoje małych dzieci i żona 28-latka.

Teraz za swoje postepowanie kierowca odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję.

Powrót na górę strony