Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej. Policja apeluje o ostrożność !

Data publikacji 30.11.2016

Wczoraj (29.11.) w Wyszkowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. W wypadku ranna została młoda dziewczyna. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wyszkowscy kryminalni.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 13:30 na ul. 3 Maja w Wyszkowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 77 – letni kierowca fiata nie zachował należytej ostrożności i potrącił będącą już na pasach 19 letnią pieszą. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Wyszkowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.  Apel kierowany jest również w stronę pieszych aby byli rozsądni i zwracali uwagę na to co się dzieje na drodze.  Nie  należy wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i nie przebiegać przez jezdnię. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu wynosi kilkadziesiąt metrów. Pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

 st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony