Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend na naszych drogach - podsumowanie

Data publikacji 16.10.2017

Dwóch nietrzeźwych kierujących, dwa wypadki i aż jedenaście kolizji drogowych to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

Od piątku 13 do niedzieli 15 października na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w którym poszkodowane zostały dwie osoby, w tym rowerzystka. Policjanci pracowali też przy jedenastu kolizjach i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich był sprawcą kolizji.

Do potrącenia rowerzystki doszło w piątek 13 października w godzinach popołudniowych w miejscowości Kręgi Nowe na drodze krajowej nr 62. Jak wynika ze wstępnych ustaleń podczas manewru wyprzedzania kierowca samochodu ciężarowego potrącił 51 letnią rowerzystkę, którą z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedziele 15 października na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Wólka Lubielska. Jak wynika z pierwszych informacji kierująca vw golf nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z oplem. W wypadku poszkodowana została kierująca oplem.

Poza wypadkami drogowymi policjanci ruchu drogowego pracowali przy kolizjach, których w ostatni weekend było aż jedenaście. Mundurowi zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich zjechał z drogi i uderzył w latarnię, a następnie w ogrodzenie prywatnej posesji i zaparkowany samochód. Kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi apelują do kierowców o trzeźwą i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jak pokazują policyjne statystyki od stycznia do końca września tego roku na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 52 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 54 zostały ranne. W tym samych okresie roku 2016 odnotowaliśmy 68 wypadków drogowych, zginęło 9 osób i 81 zostało rannych.  W 2017 roku odnotowaliśmy 648 kolizji drogowych i jest to aż o 81 więcej niż w roku ubiegłym.

Powrót na górę strony