Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W niedzielę działania „Pasy”

Data publikacji 15.09.2017

W niedzielę (17.09.) wyszkowscy policjanci prowadzić będą działania "Pasy". Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci. Drogi Rodzicu! Daj przykład swojemu dziecku, zadbaj o swoje i jego bezpieczeństwo.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo  niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych. Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów. Jednak mimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dlatego w najbliższą niedzielę 17 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przez cały dzień prowadzić będą wzmożone działania skierowane właśnie na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Drogi Rodzicu! Daj przykład swojemu dziecku, zadbaj o swoje i jego bezpieczeństwo. Gdy wsiadasz do samochodu, zawsze zapnij pasy i świeć przykładem dla swoich dzieci. Pamiętajmy, że od nas dzieci przejmują wzory zachowań.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

Powrót na górę strony