Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza

Data publikacji 11.09.2017

Prawie cztery godziny trwały poszukiwania grzybiarza, którego wyszkowscy policjanci odnaleźli w lesie na terenie gm. Somianka. Na szczęście mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy i mógł wezwać pomoc. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

W czwartek kilka minut po godz. 19.00 na numer 112 zadzwonił mężczyzna z informacją, z której wynikało, że w lesie w okolicy miejscowości Wielęcin został on potrącony przez samochód i nie może się poruszać. We wskazane miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeszukali teren ale niestety nie znaleźli tam zgłaszającego.

Na szczęście mężczyzna miał przy sobie telefon komórkowy i po kilku nieudanych próbach udało się nawiązać z nim kontakt. Jego mowa była jednak niewyraźna, co wzbudziło podejrzenia, że może być nietrzeźwy. W rozmowie z policjantami mężczyzna powiedział, że znajduje się w głębi lasu. Wspólnie z leśniczym z Leśnictwa Popowo funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać las. Po prawie czterech godzinach, kilka minut po 23.00 w lesie niedaleko miejscowości Huta Podgórna mężczyznę odnaleziono. 63 letni mieszkaniec gm. Somianka  nie umiał powiedzieć nic na temat miejsca oraz okoliczności zdarzenia drogowego, w którym miał być potrącony przez samochód. Twierdził, że wyszedł na grzyby i bolała go noga, ale nie potrzebuje pomocy policji. Nie chciał tez pomocy ratowników medycznych, których wezwano na miejsce. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila. Odnaleziony grzybiarz szczęśliwie wrócił do domu.

Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię. Niestety, czasem takie właśnie wyprawy kończą się przykrym incydentem, jakim jest utrata orientacji i zaginięcie w lesie. Nie zawsze też kończą się szczęśliwie.

Powrót na górę strony