Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 01.09.2017

Policjanci prowadzący działania wymierzone w przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca gm. Brańszczyk podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1300 gramów narkotyków. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (30.08) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP zs w Radomiu wspólnie z mundurowymi z Wyszkowa zatrzymali 28 letniego mieszkańca gm. Brańszczyk podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich i posiadanie narkotyków. W miejscu zamieszkania podejrzewanego znaleziono i zabezpieczono 5 sztuk rosnących krzewów ziela konopi oraz ponad 1300 gramów suszu roślinnego zawierającego w swoim składzie środek odurzający w postaci marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Wstępne szacunki wskazują, że z zabezpieczonego suszu można było uzyskać około 1300 handlowych porcji marihuany, których czarnorynkowa wartość  wynosi około 65 tyś złotych.

28 latek usłyszał już zarzuty. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony