Aktualności

84 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 13.04.2024

W hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej policjantom powiatu węgrowskiego więzionym w Ostaszkowie zamordowanym przez NKWD w 1940 na fasadzie budynku Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie w 2010 roku zawisła Tablica Upamiętniająca tych funkcjonariuszy. Już od lat spotykamy się przy niej, aby oddać hołd ofiarom okrutnej zbrodni, a w szczególności tym 17 osobom, których nazwiska znajdują się na tej tablicy.

84 lat temu wymordowano blisko 22 tysiące obywateli polskich. W zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje i Charkowie spoczywają oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji Państwowej i Policji Województwa śląskiego, żołnierze KOP, funkcjonariusze SG, Straży Więziennej, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, ziemianie, lekarze, nauczyciele, i prawnicy. Wszyscy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej składając kwiaty pod tablicą przy Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie oddali: Poseł na Sejm RP - Maciej Górski, Starosta powiatu węgrowskiego - Ewa Besztak, Burmistrz Miasta Węgrowa -Paweł Marchela, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie - insp. Zbigniew Zięcina wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie mł. insp. Jackiem Chaciakiem oraz podkom. Andrzej Deja – Naczelnik Wydziału Prewencji.

 

st. sierż. Rafał Bałdyga

 

Powrót na górę strony