Aktualności

Dzień Profilaktyki w Łochowie

Data publikacji 14.06.2017

13 czerwca 2017 podczas Dnia Profilaktyki łochowscy gimnazjaliści przez teatr wyrażali swoją postawę wobec używek. Młodzież propagowała modę na życie bez uzależnień.

W ramach twórczej profilaktyki Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Łochowie przeprowadziła  13 czerwca Dzień Profilaktyki. Wystąpił Zespół teatralny z Publicznego Gimnazjum w Łochowie.

 

Celem działań profilaktycznych jest zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec wszelakich używek, po które młodzi ludzie często sięgają dla poczucia przynależności i akceptacji środowiska rówieśniczego lub, po prostu z nudów. Tym razem gimnazjaliści mogli wypowiedzieć swoje zdanie na temat narkotyków, dopalaczy i innych używek wykorzystując narzędzie jakim jest teatr. Grupa z Łochowa przygotowała spektakl pn. „Próba” na bardzo wysokim poziomie, w którym doskonale ujęta została problematyka używek i konsekwencje ich stosowania. Widoczne było również bardzo duże zaangażowanie ze strony młodzieży i opiekunów w przygotowany scenariusz.

 

Podczas Dnia Profilaktyki policjanci z węgrowskiej komendy zaprezentowali film  „Więzienie Stracony czas” oraz krótką pogadankę na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz aspektów prawnych.

 

Uczniowie z grupy teatralnej otrzymali drobne upominki ufundowane przez M/GKRPA w Łochowie oraz KPP w Węgrowie.

 

sierż. szt. Anna Maliszewska

Powrót na górę strony