Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły – wizyta przedszkolaków w węgrowskiej komendzie policji

Data publikacji 19.09.2022

Dzieci z Przedszkola Koala odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Węgrowie,gdzie rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz z bliska zapoznały się z pracą policjantów i wyposażeniem radiowozów.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie od rozpoczęcia roku szkolnego prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. A wszystko po to, aby dzieci i młodzież byli bezpieczni.

Aby najmłodsi wiedzieli jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia.Mundurowi podczas spotkań z najmłodszymi przekazują im informacje, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach.

 

Podczas wizyty, dzieci zapoznały się z wyposażeniem samochodu ruchu drogowego i mogły wypróbować sprzęt na co dzień używany przez policjantów.

 

mł.asp. Monika Księżopolska

 

Powrót na górę strony