Aktualności

Zgłoś autobus do kontroli

Data publikacji 10.08.2022

Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, w czasie wzmożonych wyjazdów węgrowska Policja informuje o możliwość zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego osoby wybierające się na wypoczynek. Kontrole są przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie pod numerem telefonu 47 707 32 63.

ZANIM ZGŁOSISZ AUTOBUS DO KONTROLI

W trosce o bezpieczeństwo osób wybierających się na wypoczynek autobusami apelujemy do organizatorów wyjazdów, aby zobowiązali przedsiębiorców wykonujących przewóz do wykonywania cząstkowego badania technicznego sprawności układu hamulcowego oraz układu kierowniczego autobusu. Tylko stacja diagnostyczna dysponuje odpowiednimi urządzeniami do kompleksowych i dokładnych badań stanu technicznego pojazdów. Badanie takie winno być wykonane w okresie maksymalnie na 24 godziny przed planowanym wyjazdem. Potwierdzenie przeprowadzonego badania kierowca winien posiadać podczas wykonywania przewozu oraz kontroli autobusu.

 

Kontrole autobusów są przeprowadzane w Węgrowie przy ul. Przemysłowej, na parkingu naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, w Łochowie - przystanek PKS (przy stacji PKP).

Kontrolę można zgłosić również pisemnie na nr fax47 707 3201 Całodobowo zgłoszeń można dokonywać na numer telefonu Oficera Dyżurnego KPP Węgrów Tel. 47 707 32 00

Lub do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 – 16::00  nr. Tel. 47 707 32 63

 

Zgłoszenie winno zawierać:

  • dane osoby zgłaszającej,
  • dane organizatora i przewoźnika
  • numer telefonu kontaktowego,
  •  datę wyjazdu,
  • miejsce i godzinę wyjazdu,
  • numer rejestracyjny autokaru.

 

mł.asp. Monika Księżopolska

 

.

Powrót na górę strony