Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 18.01.2017

Węgrowscy policjanci spotkali się z seniorami Uniwersytetu III Wieku w Węgrowie. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa, metody działania sprawców oraz zapoznano z działaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

18 stycznia węgrowscy policjanci spotkali się  z seniorami Uniwersytetu III Wieku w Węgrowie. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa, o tym by być czujnym i nieufnym wobec osób obcych. Przedstawiono metody działania sprawców. Kolejną częścią spotkania  było omówienie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Zwrócono uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego i przestrzegania przez nich przepisów. Szczególną uwagę zwrócono na używanie elementów odblaskowych.

Ostatnim elementem spotkania było omówienie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od 20 września w powiecie węgrowskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy z mieszkańców może informować Policję o zauważonych przez siebie zagrożeniach bezpieczeństwa i porządku. Pokazano seniorom jak korzystać z Mapy i jakich zgłoszeń można dokonywać.

sierż. szt. Anna Maliszewska

Powrót na górę strony