Aktualności

Obchody Święta Policji w Szydłowcu

Data publikacji 27.07.2017

We wtorek (25.07.br.) policjanci, policjantki i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medale i odznaczenia.

W Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu 25 lipca 2017 roku o godz. 13.30 rozpoczęła się uroczystość obchodów 98. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medale i odznaczenia.

Na uroczystość, oprócz odznaczonych i mianowanych policjantów oraz ich rodzin, kierownictwa KPP Szydłowiec, przybyli również – m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu – insp. Kamil Borkowski, Starosta Szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki, Sekretarz Miasta i Gminy Szydłowca – Dorota Kubiś, Ksiądz Dziekan – Adam Radzimirski, Wójt Gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, Wójt Gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek, Prezes Sądu Rejonowego w Szydłowcu – Grzegorz Gaj, Kierownik Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Przysusze z siedzibą w Szydłowcu – Cezary Molenda, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – bryg. Krzysztof Banaszek, Zastępca Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Radomiu – starszy chorąży Piotr Kotwin, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko – Michał Farys,  Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu – Elżbieta Pawlak, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Radomiu – Dariusz Brzezicki, Wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Radomiu – Robert Król,  a także pracownicy Policji.

Policjanci odebrali nominacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kamila Borkowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacka Różańśkiego.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymali: 

 

Na stopień komisarza Policji

- podkom. Szczęsny Tomasz

- podkom. Jezierski Witold

 

Na stopień aspiranta sztabowego Policji

- st. asp. Rafał Berus

 

Na stopień aspiranta Policji

- mł. asp. Łukasz Bińkowski

- mł. asp. Elżbieta Lewandowska

- mł. asp. Ireneusz Skalski

- mł. asp. Rafał Witaszek

 

Na stopień młodszego aspiranta Policji

- sierż. szt. Ireneusz Łyżwa

- sierż. szt. Arkadiusz Podgórski

- sierż. szt. Sławomir Wolski

- sierż. szt. Jarosław Zieliński

- sierż. szt. Radosław Zugaj

 

Na stopień sierżanta sztabowego Policji

- st. sierż. Michał Bilski

- st. sierż. Piotr Ślufarski

 

Na stopień starszego sierżanta Policji

- sierż. Kamil Guza

- sierż. Przemysław Plaskota

- sierż. Mateusz Sawicki

- sierż. Marlena Skórkiewicz

 

Na stopień sierżanta Policji

- st. post. Maciej Lis

 

Na stopień starszego posterunkowego Policji

- post. Bartosz Baranowski

- post. Mateusz Forma

- post. Dariusz Stępień

 

Zarząd Główny NSZZP uhonorował nadaniem „Okolicznościowego medalu z okazji „25 lecia powstania NSZZP” niżej wymienionych policjantów:

  1. sierż. szt. Grzegorz Makarski
  2. sierż. szt. Magdalena Nowocień
  3. st. sierż. Marcin Sławiński
  4. mł. asp. Jarosław Zieliński

Zarząd Główny NSZZP uhonorował również odznaczeniami niżej wymienionych policjantów:

 

Srebrną odznaką

- asp. Marcin Wiśniewski

- asp. Rafał Witaszek

 

Brązową odznaką

- asp. szt. Rafał  Berus

- asp. Tomasz Salczyński

- sierż. szt. Daniel Siudek

- sierż. szt. Grzegorz Sobierajski

 

Po wręczeniu aktów mianowania Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański pogratulował awansowanym i wyróżnionym z okazji Święta Policji, złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników. Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań od zaproszonych gości kierowanych na ręce Pana Komendanta za pracę i zaangażowanie szydłowieckiej Policji w poprawę bezpieczeństwa całego powiatu.

 

*Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku historycznej ustawy o Policji Państwowej.
 Na mocy tego aktu została powołana formacja, która zgodnie z zapisem ustawowym stała się organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych, odpowiedzialnym za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

O potrzebie kontynuacji i pamięci, oraz o symbolicznym wymiarze tego Święta trzeba pamiętać, wyrażając szacunek dla tych wszystkich, którzy pełnili tę służbę przed laty, a których doświadczenia należy przybliżyć młodym policjantom pokazując im, że służą w formacji z bogatą historią i tradycją.

 

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
  • Obchody Święta Policji w Szydłowcu
Powrót na górę strony