Aktualności

Podsumowanie działań „NURD” – zatrzymane 1 prawo jazdy

Data publikacji 17.07.2017

W piątek (14.07.br.) szydłowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i pieszych. Policjanci ujawnili 1 kierującego pojazdem, który nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Mężczyźnie zatrzymano fakultatywnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowie przed Sądem. Piesi również popełniali wykroczenia, dlatego też 2 pieszych otrzymało mandaty karne, a 2 pouczenia. Wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Apele Policji oraz prowadzone cyklicznie działania NURD pokazują, że zarówno kierowcy jak i piesi coraz częściej stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a tym samym popełniają mniej wykroczeń.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony