Aktualności

Przedwakacyjne spotkania policjantów w szkołach

Data publikacji 09.06.2017

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych dzieci Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzą pogadanki szkolne w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”.

Szydłowieccy policjanci prowadzą intensywne spotkania w szkołach na terenie powiatu, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Tematy, które poruszają funkcjonariusze podczas spotkań w placówkach oświatowych dotyczą bezpieczeństwa w sieci oraz zasady korzystania z internetu. Ponadto omawiają zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Prowadzący spotkania policjanci przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przestrzegają również przed kontaktami z osobami obcymi, zawieraniem znajomości na portalach internetowych i zachowaniem w kontakcie z agresywnymi zwierzętami.

Głównym celem prowadzonych spotkań profilaktycznych jest przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

Dotychczas policjanci odwiedzili szkoły w Guzowie, Szydłowcu, Gąsawach Rządowych, Wysokiej, Zbijowie Małym, Mirowie i sukcesywnie odwiedzają placówki oświatowe na terenie powiatu.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony