Aktualności

„Przemoc w rodzinie – jak zapobiegać, jak pomóc”

Data publikacji 08.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się z mieszkańcami gminy Orońsko. Celem tego spotkania było szkolenie na temat: „Przemoc w rodzinie – jak zapobiegać, jak pomóc”

Wczoraj (07.06.2017r.) policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przeprowadzili szkolenie na temat „Przemoc w rodzinie – jak zapobiegać, jak pomóc”. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli zebranym rodzaje i formy przemocy, omówili „Procedurę Niebieskiej Karty” oraz poinformowali gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy. Ponadto zebranym w sposób praktyczny zaprezentowano jak wyglądają środki odurzające i w jaki sposób są przechowywane przez młodzież, wykorzystując do tego walizkę edukacyjną, której zawartość z zainteresowaniem wszyscy oglądali.

W spotkaniu, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie uczestniczyli przedstawiciele Komisji ds. Kobiet i Rodzin z obszarów wiejskich działającej przy Mazowieckiej Izbie Rolniczej w Warszawie, powiatowych izb rolniczych oddziału radomskiego, członkowie izb rolniczych powiatu szydłowieckiego, sołtysi gminy Orońsko, przedstawiciele Urzędu Gminy Orońsko oraz mieszkańcy gminy.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony