Aktualności

Koncert profilaktyczny

Data publikacji 06.06.2017

W piątek (02.06.br.) w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu zespołu „PATRYZANT” przygotowany dla młodzieży gimnazjalnej powiatu szydłowieckiego, który był podsumowaniem Szydłowieckich Dni Profilaktyki.

W koncercie wzięli udział wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu szydłowieckiego. Uczniowie oraz przybyli goście mogli, posłuchać o doświadczeniach Krzysztofa Toczko z zespołu „PARTYZANT”, który działa na rynku muzycznym od ponad 20 lat. W zespole artysta gra wspólnie z synem Mikołajem, a swoje koncerty grają również poza granicami naszego kraju. Artysta przedstawił swoje obserwacje życia, opowiadał o życiu muzyków rockowych, bardzo często uzależnionych od narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki to zło. W sposób bardzo obrazowy opisał historie osób uzależnionych, na przykładach znanych artystów opowiedział w jaki sposób uzależnili się od narkotyków i jak dzięki obserwacji tych osób i ich przestrogom, on sam nie sięgnął po narkotyki .

Smutne, ale i pokrzepiające serca swoje opowieści i przemyślenia artyści przeplatali utworami muzycznymi wykonanymi na żywo przed publicznością. Przez cały czas muzyk namawiał młodzież do podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji. Podkreślał, że warto rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz to, że trzeba inwestować w siebie, by nie dać się namówić do zażywania środków odurzających. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowiadań w wykonaniu artysty jak również pięknych utworów muzycznych w wykonaniu artystów. W czasie spotkania młodzież biorąca udział w przeglądzie plastycznym pn. „Jestem bezpieczny” otrzymała wyróżnienia.

Celem projektu Szydłowieckie Dni Profilaktyki, którego podsumowaniem był koncert profilaktyczny zespołu „PARTYZANT” w składzie Krzysztof Toczko i Mikołaj Toczko było uświadomienie młodzieży, że używki mogą zniszczyć wiele talentów, nie tylko muzycznych.

 

Organizatorami i realizatorami Programu byli:

  1. Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Szydłowcu.
  2. Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu.
  3. Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
    w Szydłowcu.
  4. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szydłowcu.
  5. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastrzębiu.
  6. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orońsku.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz / Laurencja Piasecka – koordynator

                                               Szydłowieckich Dni Profilaktyki

 

Powrót na górę strony