Aktualności

Szydłowieckie Dni Profilaktyki

Data publikacji 01.06.2017

W dniu 1 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z Urzędem Miasta, Szydłowieckim Centrum Kultury ZAMEK, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szydłowcu i Strażą Pożarną w Szydłowcu przygotowali Szydłowieckie Dni Profilaktyki, które połączone zostały z obchodami Gminnego Dnia Dziecka.

Tegoroczne Szydłowieckie Dni Profilaktyki rozpoczęły się o godz. 10.00 na Rynku Wielkim w Szydłowcu symbolicznym przekazaniem przez Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa klucza do bram miasta dla dzieci w dniu  ich święta. Pierwsza część  obchodów święta dziecka była dedykowana dla najmłodszych  naszych pociech. Muzyka, barwne stroje dzieciaków, połączone z  występami wypełniły szydłowiecki rynek. Wszyscy przybyli otrzymali słodki poczęstunek oraz kolorowe balony. W dalszej części happeningu zaprezentowały się grupy taneczne reprezentujące szkoły gimnazjalne
z Szydłowca oraz powiatu szydłowieckiego. Młodzi tancerze z siedmiu szkół wykonali dowolnie przez siebie przygotowane piękne układy taneczne. Występy na scenie młodych artystów  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu szydłowieckiego. Ponadto podczas całej imprezy można było oglądać policyjne radiowozy, wozy strażackie  i przymierzać wyposażenie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pies służbowy o imieniu Ares kolorowa zjeżdżalnia a także malowanie twarzy.  

Tegorocznymi organizatorami Dnia Dziecka i Szydłowieckich Dni Profilaktyki byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckim Centrum Kultury ZAMEK, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szydłowcu przy współpracy z GKRPAiPN z Szydłowca, Chlewisk, Jastrzębia, Orońska i Mirowa oraz Nauczycielami, Pedagogami i Psychologami lokalnych placówek oświatowych.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony