Aktualności

Przedwakacyjne spotkania policjantów w szkołach

Data publikacji 25.05.2017

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych dzieci Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli pogadanki szkolne w ramach pierwszego etapu akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”.

Wczoraj (24.05.2017 r.) szydłowieccy policjanci spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz zasady korzystania z internetu. Omówione zostały również zagrożenia z jakimi mogą spotkać się uczniowie w sieci. Ponadto przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Prowadzący spotkania policjanci przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przestrzegali również przed kontaktami z osobami obcymi, zawieraniem znajomości na portalach internetowych i zachowaniem w kontakcie z agresywnymi zwierzętami.

Spotkania te będą realizowane we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie powiatu szydłowieckiego. Głównym celem prowadzonych spotkań profilaktycznych  jest przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony