Aktualności

Eliminacje gminne turnieju BRD

Data publikacji 07.04.2017

Szydłowieccy policjanci wzięli udział w przeprowadzeniu gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. W konkursie uczestniczyło łącznie sześć drużyn z gminy Szydłowiec.

Dzisiaj (07.04.2017r.) Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji wzięli udział w przeprowadzeniu gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. W konkursie uczestniczyło cztery drużyny czteroosobowe ze szkół podstawowych oraz dwie drużyny trzyosobowe ze szkół gimnazjalnych z terenu gminy Szydłowiec. 

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Poprzez turniej propagowany jest również sport  jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Eliminacje wyłoniły dwie zwycięskie drużyny, które będą reprezentować gminę na powiatowym szczeblu tego konkursu. Szkoły podstawowe reprezentować będzie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, a gimnazjalne Publiczne Gimnazjum nr 1, obie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony