Aktualności

120 km/h w obszarze zabudowanym i dwa promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 31.03.2017

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali opla, który poruszał się z prędkością 120 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50km/h. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierująca nim kobieta ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki wykorzystując pojazd wyposażony w videorejestrator, w środę kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w okolicach Radomia.

Na terenie powiatu szydłowieckiego w miejscowości Pawłów zauważyli opla jadącego z dużą prędkością. Po przeprowadzeniu pomiaru okazało się, że prędkość pojazdu to 120 km/h. Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, więc opel jechał o 70kh/h szybciej, niż wynosiła dozwolona w trym miejscu prędkość.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedziała 30-letnia kobieta. Jej zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 30-latka straciła prawo jazdy, będzie też odpowiadała przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Powrót na górę strony