Aktualności

Spotkania policjantów z gimnazjalistami

Data publikacji 13.01.2017

Policjanci z szydłowieckiej Policji spotkali się uczniami Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu. Tematem spotkania była odpowiedzialność osoby nieletniej za czyny karalne, przejawy demoralizacji jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających.

We wtorek (10.01.2017 r.) policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji spotkali się z uczniami Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli młodzieży problem przestępczości wśród nieletnich. Omówili Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz wiele problemów dotyczących zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży. Podawali również przykłady ryzykownych zachowań oraz informowali o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających, w tym również dopalaczy oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka.
W końcowej części spotkania młodzież zadawała funkcjonariuszom pytania dotyczące regulacji zagadnień procesowych i wykonawczych związanych z odpowiedzialnością nieletnich.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony