Aktualności

Działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Data publikacji 06.02.2018

Szydłowieccy policjanci dbając o bezpieczeństwo pieszych, przeprowadzą w najbliższą środę (07.02) działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, które będą prowadzone również na terenie całego kraju. W czasie ich trwania funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądać się czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Akcja rozpocznie się o 6.00 i będzie realizowana na terenie całego kraju. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – są to zachowania, które mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń ciała bądź do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż oni stanowią szczególne zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, stosowaniu odblasków oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

 

Powrót na górę strony