Aktualności

Stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów

Data publikacji 02.02.2018

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy. 22-latek, mieszkaniec województwa śląskiego jechał ulicą Brandta w Orońsku z prędkością 103 km/h, za co obowiązujące przepisy przewidują utratę prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąc służbę na terenie gminy Orońsko, zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Brandta pojazd marki Mercedes. Kierujący jechał z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas  kontroli funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kieruje 22-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został mandatem karnym i punktami. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił również prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.

st. sierż. Marlena Skórkieiwcz

Powrót na górę strony