Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 15.12.2017

Wczoraj na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili kolejną akcję pod hasłem „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Wczoraj policjanci szydłowieckiej „drogówki”, wspierani przez policjantów innych wydziałów włączyli się do krajowych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Przedmiotowa akcja skierowana była przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas działań na terenie powiatu szydłowieckiego funkcjonariusze przeprowadzili 258 kontroli kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 4 kontrole na zawartość środków odurzających. W wyniku przeprowadzonych działań nie ujawniono kierujących na „podwójnym gazie” bądź narkotyków. Podczas prowadzonych działań nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu szydłowieckiego o zdecydowaną reakcję, gdy widzą nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony