Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” na terenie powiatu szydłowieckiego

Data publikacji 27.11.2017

25 listopada 2017 roku policjanci na Mazowszu, w tym również w powiecie szydłowieckim prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki” mające na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali, czy kierujący nie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Podczas całego dnia policjanci na terenie powiatu szydłowieckiego dokonali 241 kontroli stanu trzeźwości, a 5 kierujących przebadanych zostało narkotesterem – nie ujawniając nietrzeźwych kierujących, badania na zawartość środków odurzających dały wyniki negatywne. W tym czasie nie odnotowano również zdarzeń drogowych.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony