Aktualności

Kolejne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 24.11.2017

W dniu 27 listopada br. szydłowieccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, a w porze wieczorowo-nocnej „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU”.

Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – są to zachowania, które mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń ciała bądź do śmierci pieszego.

Celem  działań pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” oraz „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU" jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych i rowerzystów. Poprzez takie działania Policja chce zachęcać niechronionych użytkowników dróg do tego, by korzystali z elementów odblaskowych, które realnie i bezpośrednio przyczyniają się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

CHROŃ ŻYCIE ! NOŚ ODBLASKI! 

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony