Aktualności

„Andrzejki 2017” - policja zapowiada wzmożone kontrole

Data publikacji 23.11.2017

Przed nami weekend pod znakiem zabaw „andrzejkowych”, dla policji na terenie całego garnizonu mazowieckiego to czas wzmożonej pracy. Szydłowiecka policja zapowiada nasilone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki” na drogach całego powiatu. W akcji wezmą udział policjanci prewencji i ruchu drogowego.

Ostatnia sobota listopada, która w tym roku przypada w dniu 25.11.br. to już tradycyjnie czas zabaw, dyskotek i imprez związanych z tzw. „andrzejkami”. Policja ostrzega kierowców, którzy po wypiciu alkoholu lub zażyciu innych środków odurzających planowaliby kierować samochodem i apeluje o rozsądek.  Kontrole drogowe rozmieszczane będą dynamicznie na terenie całego powiatu. Podczas kontroli policjanci wykorzystywać będą urządzenia do szybkich testów na obecność  alkoholu w organizmie oraz testerów narkotykowych. Wzmożone działania prewencyjno–kontrolne pod nazwą „Alkohol i Narkotyki” będą prowadzone przez szydłowieckich policjantów na terenie całego powiatu szydłowieckiego.

Celem tych działań jest przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Pamiętaj. Jeśli planujesz zabawę, pomyśl także o bezpiecznym powrocie. Poproś by ktoś ze znajomych, kto nie pił, odwiózł Cię do domu. Jeśli idziesz na imprezę i stwierdzasz, że wypijesz tyko piwo lub dwa i możesz kierować – jesteś w błędzie. Nie ryzykuj! Jedna zła decyzja może kosztować Cię utratę zdrowia lub życia – w najlepszym razie stracisz prawo jazdy. Jeśli widzisz, że znajomy pił alkohol i wsiada za kierownicę  – NATYCHMIAST REAGUJ!. Zabierz mu kluczyki i pomóż w zorganizowaniu bezpiecznego powrotu do domu. Twoja reakcja może uratować komuś życie.

 

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony