Aktualności

Bilans działań „Listopadowy weekend”.

Data publikacji 14.11.2017

Szydłowieccy policjanci podsumowali prowadzone od piątku działania prewencyjno – kontrolne pn. „Listopadowy weekend”. W ciągu ostatnich trzech dni na drogach powiatu szydłowieckiego nie odnotowano żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Podczas trwania działań doszło do 1 niegroźnej kolizji i zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego.

W dniu 10 listopada  około godz. 15.30 w Jastrzębiu na ulicy Szydłowieckiej kierujący toyotą 47-letni mieszkaniec Wierzbicy nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki VW, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Na szczęście nikt z uczestniczących w zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Natomiast w sobotę 11 listopada, około godziny 15 w Orońsku policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 43-letni mieszkaniec gminy Orońsko. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego badania wskazało 0,28 promila w wydychanym powietrzu.  Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Policja apeluje o ostrożność  - okres jesienno-zimowy to czas zmieniających się i coraz trudniejszych warunków na drogach. Kierowcy powinni dostosować swój styl jazdy, piesi natomiast pamiętać, że mogą być słabo widoczni. Zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się, czy kierowca nas widzi i ma szansę bezpiecznie zahamować. Pamiętajmy, że wtargnięcie na jezdnię pieszego jest wykroczeniem. Potrącenie pieszego przez samochód kończy się najczęściej poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią pieszego uczestnika ruchu drogowego - dlatego nie warto ryzykować wchodząc na jezdnię bez zastanowienia i zachowania ostrożności.  

Pamiętajmy także, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Niewielki odblask powoduje, że pieszy jest widoczny z odległości ok. 100 metrów –   odblask zatem  może uratować życie.

st. sierż.  Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony